Інститут Філософії

10-го листопада відійшла у вічність Людмила Анатоліївна Ситніченко, старша наукова співробітниця відділу історії зарубіжної філософії

Наш Інститут спіткала трагічна новина. 10-го листопада відійшла у вічність Людмила Анатоліївна Ситніченко, старша наукова співробітниця відділу історії зарубіжної філософії. Більшість свого життя зі своїх 69 років вона присвятила нашому Інституті і була без перебільшення однією із найавторитетніших наших колег, справжньою подругою і людиною з великим серцем.

Вона не була публічною людиною – але тим не менш, вона разом з іншими нашими колегами стояла біля витоків комунікативної філософії на теренах України, однією з перших імплементувала сучасні, нерадянські методи політичної філософії. Коло тем, якими вона займалася, окреслюють назви її монографій: людське спілкування в інтерпретаціях сучасної західної філософії, соціально-філософські концепції Заходу (1960 – до сучасності), переклади М. Гайдеґґера та інших німецьких філософів, ціннісні орієнтації сучасного інформаційного суспільства, обґрунтування цінностей в сучасній філософій, філософія справедливості, теорія свободи і концепт свободи як аналіз суспільства, цінності свободи та гідності людини, соціальна справедливість, право на ідентичність...

Її багаторічна співпраця з німецькими філософськими колегами відзначена в багатьох спільних заходів і також тим, що вона була почесним іноземним членом кафедри політичної філософії філософського факультету університету м. Тюбінґен. Вона була вченим секретарем спеціалізованої вченої ради в Інституті, членом багатьох наукових організацій і редколегій.

Але окрім цього, ми її пам’ятаємо як чуйну, добру і скромну людину, яка завжди могла знайти слова підтримки, допомогти, скерувати як науковою порадою, так і добрим словом. Спокійну і тим не менш несхибну вчену, що тихою, кропіткою працею робила великі речі.

Висловлюємо співчуття рідним, близьким, колегам, учням Людмили Анатоліївни…

Прощання з Людмилою Анатоліївною відбудеться у неділю, 12-го листопада об 11:00 за адресою вул. Байкова 16.