Інститут Філософії

Круглий стіл "Війна як соціокультурний феномен"

Публікації

КРУГЛИЙ СТІЛ

Війна як соціокультурний феномен


24 червня 2022 року у відповідності з оновленими стосовно вимог і потреб воєнного стану в Україні дослідницькими завданнями, Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України та науково-теоретичний часопис «Філософська думка» провели круглий стіл «Війна як соціокультурний феномен». З міркувань безпеки науковий захід відбувся на платформі Zoom, до нього долучилось близько 40 учасників за модерації директора Інституту члена-кореспондента НАН України Анатолія Єрмоленка.
Попри побоювання частини співробітників, що розглядати таку болісну для українського суспільства тему завчасно, захід показав потужний рівень дослідницького інтересу до неї, проявленого як співробітниками Інституту, так і вченими з інших установ НАН України та представників низки вітчизняних ВНЗ. Особливо зворушливою для колег була участь старшого наукового співробітника Інституту Олександра Киричка, який добровільно вступив до лав ЗСУ і захищає нашу країну.
Круглий стіл почався з «хвилини мовчання», якою вшанували цивільних жертв російської агресії та загиблих героїв цієї війни, від перебігу якої нині залежить саме існування країни та подальша доля демократії яв світі.

Редакція «Філософської думки» готує до публікації огляд виступів та обговорення круглого столу у №3 2022 року.

Пропонуємо ознайомитись із записом наукового заходу:
https://www.youtube.com/watch?v=x9U-arX7e8c